Atrakcje Menaggio

Menaggio to malownicze miasteczko położone na zachodnim brzegu jeziora Como we Włoszech. Jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek na tej części jeziora, otoczone pasmem gór i z niesamowitymi widokami na okolicę. Menaggio to idealne miejsce dla turystów, którzy chcą odpocząć od zgiełku dużych miast i spędzić czas w spokojnej okolicy.

Atrakcje Menaggio

Największą atrakcją Menaggio jest zamek Vezio (Castello di Vezio) położony na wzgórzu na południe od miasta. Zamek pochodzi z XII wieku i oferuje niesamowity widok na jezioro Como i okolicę.

W okolicach zamku znajdują się też piękne ścieżki spacerowe, które prowadzą przez malownicze okolice, przepiękne krajobrazy i starożytne wieże.

W Menaggio warto również zobaczyć kilka pięknych willi – jedną z nich jest XIX-wieczna Villa Mylius Vigoni.

Menaggio jest także doskonałym miejscem dla miłośników sportów wodnych i pieszych wędrówek. Można tu wynająć kajaki, łodzie i rowery wodne, a także wyruszyć na pieszą wędrówkę na pobliskie szczyty. Jednym z najpiękniejszych szlaków turystycznych w okolicy jest szlak Greenway del Lago di Como, który biegnie wzdłuż jeziora Como i oferuje cudowne widoki.

Jak dojechać do Menaggio?

Aby dotrzeć do Menaggio z Polski, najlepiej wybrać się samolotem do Mediolanu lub Bergamo, a następnie skorzystać z transportu publicznego lub wypożyczyć samochód.

Kiedy najlepiej jechać do Menaggio?

Najlepszym okresem na wizytę w Menaggio jest wiosna lub jesień, kiedy temperatura jest łagodna, a tłumy turystów mniejsze.