Padwa atrakcje

Padwa jest zachwycającym miejscem, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Przede wszystkim miasto to zachwyca swym urokiem i sprawia, że chce się tutaj wracać. Dobrze jest wspomnieć, że z miastem tym związany jest święty Antoni, który ma tutaj swoją bazylikę. Warto zatem bliżej poznać atrakcje, jakie czekają na turystów, którzy zdecydują się odwiedzić to przepiękne miasteczko.

Atrakcje w Padwie

Zwiedzanie Padwy warto zacząć od placu Prato Della Valle, który wyróżnia się swym kształtem. Jest on zbudowany na wzorze elipsy, na której znajduje się aż 78 posągów znanych ludzi, którzy zasłużyli się dla historii w różny sposób. Co ważne, to z placem tym związane są jarmarki, które odbywały się tutaj we wcześniejszych epokach. Plac Prato Della Valle jest świetnym miejscem na poznanie architektury, która jest w tym mieście bardzo różnorodna.

Bazylika św. Antoniego w Padwie

Padwa to miasto św. Antoniego, dlatego też każdy turysta ma na swojej trasie punkt, którym jest Bazylika Świętego Antoniego. Jest to budowla, która składa się aż z trzech różnych stylów, przez co jest tak wyjątkowa. W bazylice tej można znaleźć również relikwie Świętego Antoniego (język oraz szczękę), oraz jego grób. Są to szczególne atrakcje dla osób wierzących, które są przekonanie o magicznym działaniu tego miejsca. Wiele turystów zostawia przy grobie świętego różnego rodzaju medaliki czy różańce, wierząc tym samym, że ich prośby zostaną wysłuchane.

Ogród botaniczny i kościół św. Justyny

Padwa to nie tylko bazyliki i kościoły, ale także świetną atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych turystów jest ogród botaniczny, który wpisany jest na listę dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Jest to znakomite miejsce na całodzienny spacer, szczególnie letnią porą, kiedy roślinność rozkwita i można zobaczyć różne kolory kwiatów, które rosną w ogrodzie. Będąc na spacerze w ogrodzie botanicznym, dobrze jest też wstąpić do zabytkowego kościoła świętej Justyny, który znajduj nieopodal ogrodu.

Obserwatorium

Świetnym miejscem jest Obserwatorium w Padwie- La Specola, które jest nieco oddalone od ścisłego centrum, ale warto się tam wybrać, gdyż można tu zobaczyć między innymi:

  • globusy,
  • zegary,
  • teleskopy,
  • instrumenty matematyczne, meteorologiczne.

Co ważne, to kształt obserwatorium przypomina wieżę, która była wcześniej wieżą więzienną. Z okien wieży rozpościerają się także przepiękne widoki. Jest to fantastyczne miejsce także pod tym względem, że można je odwiedzić, niezależnie od tego, jaka jest pogoda, gdyż znajduje się obserwatorium w miejscu zadaszonym.

Padwa w jeden dzień – czy warto tu przyjechać na tak krótki okres?

Padwa we Włoszech to przepiękne miasto, które słynie z kościołów, bazylik oraz wąskich ulic, dlatego też dobrze jest wcześniej rozplanować wszystkie atrakcje, które się chce tutaj zobaczyć. Dobrze jest też mieć na uwadze to, że w jeden dzień można mieć niedosyt wszystkich atrakcji, które są udostępnione dla turystów, jednocześnie nie oznacza to, że nie da się poznać tego miasta bliżej w kilkanaście godzin. Co ważne, to dobrze jest także tak umiejscowić wszystkie atrakcje, aby można było je zobaczyć bez zbytniego oddalania się od wszystkich punktów wycieczki, przez co nie będzie się tracić czasu na dojazdy w różne miejsca. Warto zatem przede wszystkim zwiedzić Bazylikę Świętego Antoniego oraz place targowe, które są słynne w tym mieście. Co ważne, to Padwa wygląda fantastycznie o każdej porze roku, dlatego też dobrze jest wybrać się tutaj zarówno latem, jak i zimą.

Z czego znana jest Padwa? Co warto zobaczyć?

Padwa to urocze miasto, które jest fantastycznym punktem turystycznym, szczególnie dla tych osób, które lubią oglądać różnego rodzaju kościoły czy też place targowe, jednak należy pamiętać, że Padwa leży również w niedalekiej odległości od Wenecji, przez co może być to także znakomity punkt wypadowy. Dobrze jest też wspomnieć o urokliwych uliczkach, których jest dość sporo w Padwie, przez co można aktywnie spędzić tutaj urlop, niezależnie od tego, na jaki czas się tutaj przyjedzie. Warto też pamiętać o lokalnej kuchni, dlatego też zaleca się skosztowanie kulinarnych potraw w lokalnych restauracjach, które są usytuowane przy głównych placach, dzięki czemu można też od razu mieć przepiękne widoki w trakcie jedzenia, co jest niewątpliwą zaletą. Kulinarna część Padwy to przede wszystkim świeże ryby, ser burrata, czy też ricotta z bufali. Dobrze jest też spróbować wątróbki po wenecku czy stek florencki. Dzięki temu można poznać nowe smaki, które nigdzie indziej nie będą tak pysznie smakować, jak w Padwie.

Jak dojechać do Padwy?

Do Padwy można dostać się samolotem lub samochodem. Należy jednak mieć na uwadze, że taniej i szybciej będzie trwała podróż samolotem, gdyż lotnisko znajduje się w Wenecji, skąd można bezpośrednio dostać się do Padwy pociągiem, samochodem czy też miejscowym autobusem. Natomiast samo zwiedzanie Padwy może być pieszo lub lokalnymi autobusami, wszystko zależy do tego, jak długo jesteśmy w tym przepięknym mieście i jakie punkty turystyczne chce się zwiedzić. Jeśli wybierze się zwiedzanie Padwy autobusami, to dobrze jest wcześniej zarezerwować bilet online, co niesamowicie ułatwi podróż. Warto też pamiętać, że linie lotnicze do Padwy mają bilety w różnej cenie, w zależności od tego, o jakiej porze roku chcemy się wybrać. Dobrze jest zatem szukać takich połączeń, które będą miały świetną ofertę cenową, szczególnie gdy można kupić bilet od razu w obie strony.

Warto pamiętać, że Padwa jest uroczym miastem, w którym można się niesamowicie zakochać i często się zdarza tak, że turyści, którzy pierwszy raz przyjechali w to urocze miejsce, chcą tutaj wracać. Jest to także kierunek, który bardzo często wybierany jest na święta Bożego Narodzenia czy Sylwestra lub wakacje, gdyż z Padwy można dostać się do innych większych i sławnych miast włoskich. Dobrze jest także zaznaczyć, że w Padwie mogą się bez problemu odnaleźć turyści, którzy podróżują zarówno samotnie, jak i ze swoją rodziną, przez co jest to tak popularne miasto.